Анархізм як принцип.

 
 

Анархізм як принцип.
Гонитва за символікою, самоцільний потяг єднатися до гурту однодумців та тотальна віртуалізація суспільства призвели до того, що анархізм перетворився на одну з багатьох ідеольогичних доктрин, а її адепти вірять, що якимось чарівним чином усі люди разом прокинуться й повірять у справедливість цієї конкретної доктрини.
В цьому, знов таки, немало допомогли симпатії до "лівини" в анархічному таборі, з їхнім "казковим" доктринерством" та непримиренним догматизмом. Це все робить анархізм ще однією з соціялістичних утопій якогось Сен-Симона та инших соціял-утопістів. У такому разі анархізм стає на шлях перетворитися на засохлу "чорну троянду", що гарно виглядає на полиці, але є мертвою насправді; або перетворитися на футуристичну "утопію" (на зразок колишніх анархо-біокосмістів) що й не прагне стати реальністю.
Остновна проблема тут, певно така: анархізм не можна розглядати, як одну з політичних ідеологій. Анархізм має бути життєвим принципом, світоглядовим поглядом на життя й не опускатися, не спрощуватися й не конкретизуватися до рівня ідеологічних доктрин. Такий погляд дозволить побачити, що "сильні цього світу" давно зужитковують принципи анархії, досягаючи своїх цілей, а для підневільних мас вони створили казочку про "законність, право, справедливість" гієрархізованого, керованого суспільства. Не казочка про ідеально зорганізоване суспільство "рівности й братерства", де кожен усвідомлює "що не можна робити те, а треба робити це", а тільки свідомість того, що реальний світ, світ сонця й землі - живий, вільний сам по собі - є "анархічний" своєю природою, а прописні доктрини "вождів" - не більш як папірці - тільки така свідомість може зробити вільною особистість, а за нею й вільною людську спільноту.


Создан 26 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником