Анархо-примітивізм та зелений анархізм

 
 

Анархо-примітивізм та зелений анархізм

що це такеЗелений анархізм

Зелений анархізм — один з напрямів в анархізмі, що робить акцент на проблемах охорони навколишнього середовища. На сьогоднішній день можна виділити такі важливі напрями в ньому як соціяльна екологія й анархо-примітивізм. Багато прихильників зеленого анархізму і примітивізму розглядають як основоположника їхніх сучасних поглядів Фреді Перелмана. Серед відомих сучасних авторів, що підтримують зелений анархізм, можна назвати прихильників технологічного розвитку Мюрея Букчина, Жанет Біїл (Janet Biehl), Денієла Ходоркоффа (Daniel Chodorkoff), антрополога Браяна Мориса, а також людей, близьких до Інституту соціяльної екології; також до зелених анархістів належать украй критично настроєні стосовно до ідей технологічного розвитку Дерик Йенсен (Derrick Jensen), Джордж Драфан (George Draffan) і Джон Зерзан; крім того до даного напряму в анархізмі можна записати Алана Картера і Стюарта Давидсона.

Соціяльні екологи, що є свого роду соціяльними анархістами, часто критикують основні (традиційні) напрями в анархізмі за те, що вони надмірно фіксуються на політиці й економіці, замість того, щоб зосередити свою увагу на екосистемі (людській і природній), як роблять це послідовники зеленого анархізму. Ця теорія просуває ідею розвитку так званого лібертарного муніципалізму.

Анархо-прімітівісти часто критикують анархістський «мейнстрим» за те, що він підтримує поняття цивілізації та сучасні технології, що, як вважають примітивісти, ґрунтуються на пануванні та експлуатації. На противагу цьому вони захищають процес «поверту до дикости», або ж повторного возз'єднання з довкіллям.

З Вікіпедії


Создан 21 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником