Джон Рембо Давида Морела ("Перша кров")

 
 

Джон Рембо Давида Морела ("Перша кров")

тема: індивідуалізмРембо

Книга починається з того, як Рембо, ветеран війни у В'єтнамі, мандрує повз Медисон, штат Кентукі. Його підібрав місцевий шериф Тисел і вивіз за міські межі. Що Рембо неодноразово повертався назад, Тисел заарештовує його й везе в поліційну дільницю. Його звинувачують у бродяжництві й опорі під час арешту і засуджують до 35 діб арешту. Будучи в пастці, в середині холодних, мокрих, дрібних камер-кліток, Рембо згадує свої дні в полоні у В'єтнамі, й починає битися з поліцаями, коли ті намагаються обстригти Рембові волосся й зголити йому бороду; він побив одного поліцая й порізав другого бритвою. Потім Рембо тікає, укравши мотоцикла, й ховається в довколишніх горах. На Ремба починають полювати, що призводить до загибелі багатьох працівників поліції та Національної гвардії.

На околиці міста, де почався його конфлікт із Тислом, Рембо, нарешті, знайшли офіцер "Зелених беретів" Траутман і Тисел. Тислові, використовуючи свої місцеві знання, вдається обдурити Ремба і Тисел стріляє йому в груди, але сам дістає рану в живіт пострілом у відповідь. Він намагається наздогнати Ремба, коли той робить останню спробу втекти з міста. Обидва вони в цей момент на порозі смерти, але ними рухає гордість і бажання виправдати свої дії. Рембо, знайшовши зручне місце, відчуває себе там комфортно, й готується здійснити самогубство, підірвавши брусок динаміту біля свого тіла, проте потім він бачить Тисла що йде по його сліду, і постановляє, що було б чесніше вести бій далі й бути убитим від Тисла в перехресному вогні.

Рембо стріляє в Тисла й, на свій подив і розчарування, вбиває його. На мить він міркує про те, як він упустив свої шанси на гідну смерть, тому що зараз він дуже слабкий, щоб висадити в повітря динаміт, а потім раптом відчуває вибух що на нього він чекав , - але в голові, а не в животі, де лежить динаміт. Рембо вмирає, задоволений тим, що він прийшов до гідного завершення. Траутман повертається до вмиращого Тисла й розповідає йому, що він убив Ремба з рушниці. Tисел розслаблюється, переживає момент любови до Ремба, а потім помирає.

Книга засуджує війну у В'єтнамі, і стверджує, що вона мала багато негативного впливу на салдатів, які служили там. Вона зосереджена на актах насильства, які зробив Рембо і звертає увагу на інстинктивну природу цих актів. Це особливо очевидно в зображенні, як Рембо й начальник поліції Tисел поважають - навіть так - один одного , але хочуть вести далі бойові дії. Обидва вони не в змозі дійти компромісу, тому що вони сформувалися у війні, вони обидва воювали. Тисла зображено як таку саму жертву Корейської війни ( і його дальшої професійної діяльности в поліції), а Рембові таким є В'єтнам.


З Вікіпедії


Создан 21 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником